Metrekare işareti nasıl yapılır? (m²) Klavyede Metrekare işareti yapma 2022

metrekare işareti nasıl yapılır
(Yazı Tipini Büyütün⏬veya Küçültün))

Metrekare işareti yapmanın en iyi yolu nedir? Metrekare için klavye kısayolu var mı? Bilgisayarda metrekare (m2) – (m²) işaretinin nasıl yapıldığını gösteriyoruz. İşte detaylar…

Metrekare işareti yapmanın en iyi yolu nedir? (m²) Bilgisayar klavyesinde metrekare işareti vardır.


Bilgisayarda metrekare simgesi yapmanın en iyi yolu nedir? Metrekare’nin ne anlama geldiğini ve bilgisayar klavyesinde nasıl yazılacağını biliyor musunuz? Sık sorulan soruların cevapları aşağıdadır…

MetreKare İşareti Nasıl Yapılır : Tam olarak nedir ?


Bir yerin kenar uzunlukları birbiriyle çarpılarak yüzey ölçü birimlerinden biri olan metrekare elde edilir.

Metrekare ölçü birimi günlük hayatta yaygın olarak kullanılmakta olup halı, parke, duvar, fayans, oda, ev, ofis gibi alanları ölçmek için kullanılmaktadır.

Türkiye’den Yasal olarak (İşleriniz İçin) PayPal hesabınızı nasıl açabilirsiniz? buradan inceleyin.

Ayrıca arsa, tarla gibi yerlerin ölçümü metrekare ile ifade edilirken tabela en çok gayrimenkul ve inşaat sektörlerinde kullanılmaktadır

Telefonlarda m işareti nasıl yapılır :

Mobil telefonlarda :

Ölçü biriminin üst katlarında desimetre kare, santimetre kare ve milimetre kare gibi alt klasörler bulunur.

Dosyalarda veya dökümanlarda metrekare simgesini (işaretini) yazarken m harfinin üstüne 2 yazmak gereklidir.

Metrekare cinsinden bir rakam yazarken, bir kelime işlemcide veya çevrimiçi olarak düzgün görüntülenmesini sağlamak için üst simge kullanın.

Word’de üst simgeyi nasıl elde edersiniz?


Microsoft Word’ün herhangi bir sürümünde m2 yazın, ardından 2’yi vurgulayın. Şimdi, + tuşuna basarken Ctrl ve Shift tuşlarını basılı tutun, üst simgeye dönüştürülecek ve şöyle görünecektir: m2.

Ctrl-Shift-+ kısayolu aslında imleci üst simge ve normal metin arasında değiştirir, böylece önce 2’yi yazmanız, ardından onu seçip üst simgeyi uygulamanız gerekmez

Klavye Metre Kare İşareti (m2)


Klavyelerde çok sayıda sayı ve sayı bulunurken, çoklu işlem avantajı sağlamak için her tuşa fonksiyonel tuşlar entegre edilmiştir.

Kombinasyon sırasında hangi tuşun aktif olduğunu belirtmek için ana tuşun yanında bazı simgeler yazılmıştır.

Metrekare, birden fazla tuşa basılarak oluşturulan ölçü birimlerinden biridir ve sunum, veri dosyası veya analiz hazırlanırken tabelanın bilgisayarda farklı bir şekilde oluşturulması gerekir.

10 Yıllık eski bilgisayarın hızın %125 oranında arttıran SSD Nedir? Ne İşe Yarar? incelemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Metrekare İşaretini Nasıl Oluşturursunuz?


Günümüzün teknoloji ortamında metrekare işareti yapmak için yöntemler ve kısayollar bulunmakta.

metrekare işareti
İşaretin kısayolu – ALT+0178

Metrekare sembolünü nerede bulabilirim?


Bir forumda veya başka bir uygulamada yorum yazıyorsanız, diğer seçenek klavyenizin sayısal tuş takımını kullanmaktır. Bu klavyenin sağ tarafında.

Metre Kare İşareti Nasıl Yapılır :

Klavyeden dekar, hektar ve dönüm hesaplanırken kullanılan metrekare simgesi (işareti) oluşturmak için ‘Alt’ tuşuna basılır ve klavyenin yan tarafında bulunan numlock alanında 0178 tuşlarına tıklanarak işaret elde edilir.

Bu kombinasyonu Word’de kullanmak istemiyorsanız, word dosyasının üst kısmındaki X2’ye tıklayarak bir üst simge oluşturabilirsiniz.

Metrekare tabelasını uzun yoldan yapmak da mümkün; bunun için bilgisayarın başlangıç ​​ekranındaki arama kısmına karakter haritası yazılır ve çıkan ekranda 2 adet bulunur, kopyalanır ve ilgili verilerde kullanılır.

Markaya ulaşmak için tercih edilen bir diğer yöntem ise internette bulunan markayı ilgili tedbirin sonuna kopyalayıp yapıştırmaktır.

Metrekare 17. yüzyıldan itibaren tüm dünyada alan birimi olarak kullanılmaktadır. Metrekareyi hesaplamak için alanın kare veya dikdörtgen olması gerekir

Kısa Metrekare Hesaplaması Hakkında :

Standart Uluslararası (SI) alan birimi, metrekare olarak da bilinen metrekaredir. m2, metrekarenin simgesidir. Metrekare bazen gayri resmi olarak metrekare olarak kısaltılır.

Alanı hesaplarken, doğrusal boyutun karesiyle orantılı olduğunu unutmayın. Bu nedenle, tüm doğrusal boyutlar iki katına çıkarsa, alan dört kat (22) büyüktür;

Tüm doğrusal boyutlar 1/3’e düşürülürse, alan 1/9 (1/32) kadar büyüktür. 1 m2, 10.000 santimetre kareye (104 cm2) veya 1.000.000 milimetre kareye (106 mm2) eşittir. Ters yönde 1 m2, 0.000001 kilometre kareye (10-6 km2) eşittir.

Metrekare ile inç kare (inç kare) veya mil kare (sq mi) gibi SI olmayan alan birimleri arasında dönüştürme yaparken doğrusal birim dönüştürme faktörünün karesi alınmalıdır.

Örneğin bir metre yaklaşık 39,37 inçtir (39,37 inç); yani 1 m2 = 39.372 = 1550 sq in (yaklaşık olarak). Başka bir örnek olarak, 1 metre yaklaşık olarak 0.0006215 mil (6.215 x 10-4 mi), yani 1 m2 = (6.215 x 10-4)2 = 3.863 x 10-7 sq mi (yaklaşık olarak).

Günümüzde popülerleşen Web 3.0 Nedir ? Nasıl Bir Teknolojidir, detayları ile bir nedir, içeriği ile rapor hazırladık.

Word’de nasıl yapılır :

1000000 santimetre kare ve 1000000 desimetre kare 1 metrekareye eşittir.

1 kilometre kare, 1000000.00 metrekareye eşittir. Alan hesaplamaları, mimari ve gayrimenkul sektörlerinde yaygın olarak kullanılan alan biriminin simgesi “m²”dir.


Alanın genişliği, uzunluğu toplandığında alanın, evin, ofisin herhangi bir yerin metre sayısı belirlenir. Metrekare ölçüsünü sağlamak için alanın genişliği ile yüksekliği çarpılmalıdır.

Bu alan birimi evrensel standartları temel aldığı için tüm dünyada aynı şekilde ölçülmektedir.

Metrekare işareti yapmak için sırasıyla 5 farklı tuşa basmak gerekir. Önce alt tuşuna, ardından sırasıyla 0, 1, 7 ve 8 tuşlarına basın.

Not: Metrekare’nin bazen M2 olarak yazılsa da doğru yazım “m2″dir.

Word’de Metrekare işaretinin nasıl yapılacağını buradan öğrenebilirsiniz

Total
1
Shares
4 yorum
    1. Evet hepimiz işimiz için gerekli olduğumuz zamanda inceliyoruz, böylece öğreniyoruz, bende bildiklerimi, araştırmalarımı detayları ile aktardım iyi okumalar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazı
GTA 5

GTA 5 Hileleri ve Kodları [Şubat 2022]: PC, PS ve Xbox için Tüm GTA V Hilelerinin Tam Listesi

Sonraki Gönderi
wordpress eklentisi nedir

WordPress Eklentisi Nedir ? En İyi 6 WordPress Eklentisi

İlgili Gönderi