Freelancer Çalışma Platformları 2021

Freelancer Çalışma Platformları
(Yazı Tipini Büyütün⏬veya Küçültün))

Freelancer olarak çalışıyorsan ya da freelancer olarak çalışmak istiyorsan doğru yerdesin.

Bu makalede içeriğimiz Freelancer Çalışma Platformları hakkında her şey!

Platformların Komisyon oranları ve kullanılan dil seçeneğine kadar inceledik ve siz kullanmaya başlamadan önce bu platformların artı ve eksi yönlerini derledik!

Freelancer ne demek, freelance çalışmak nedir? Nasıl olunur? Artı ve eksi yönleri nelerdir? öğrenmek için makalemizi ziyaret edin.

Sırasıyla Freelancer Çalışma Platformları

  • Fiverr
  • Freelancer
  • Bionluk

Fiverr

En geniş Freelancer çalışma platformlarından birisi olan Fiverr’ı inceleyelim.

Sektörün açık ara en önde gideni, dünya çapında 2.4 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Fiverr bir Freelance çalışma platformudur.

İster metin yazarlığı yapın, ister yazılım , WordPress konularına hakim olun, isterseniz seslendirme sanatçılığı yapın, mix ve mastering hizmeti verin, copywriter olun, websitesi kurun, şarkı söyleyin, video editörü olun, tercümanlık yapın, sosyal medya yöneticisi olun, programlama yapın, mobil uygulama geliştiricisi olun, yeteneğiniz olan bir çok dalda Fiverr’da hizmet verebilir, Fiverr kullanarak dünya çapında hizmet almak isteyen kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

Fiverr’ı kısaca özetledikten sonra özelliklerine geçelim,

Fiverr Komisyon Oranı Nedir?

2021 itibari ile Fiverr Komisyon oranı %20’dir.

Nerede Kullanılır? Hangi Dil ile Hizmet verilir?

Fiverr tüm dünyada kullanılan bir platformdur ve hem bulunduğunuz ülkenin dilini kullanarak hem de İngilizce ile dünya çapından müşterilere erişebilirsiniz.

Peki ya Fiverr’ın eksi yönleri neler?

Fiverr’da bir işin 1 dolara yaptırılmak istendiğini görürseniz şaşırmayın, bununla sıklıkla karşılaşabilirsiniz.

Alıcılar istek bölümünde herhangi bir işin istedikleri miktara yapılmasını istediğini belirtebilir ve bu ilanı yayınlayabilir, dünyanın dört bir yanından freelancerlar ise alıcı isteklerine teklif gönderip alıcının o işi yapması için kendilerini seçmelerini söyleyebilirler.

Basitçe eğer alıcıysanız 5 dolara da ilan verebilirsiniz 5000 dolara da. Bu sizin ve işinizin inisiyatifinize kalmış bir şey. Ancak Fiverr’da bir freelancersanız hayat gerçekten zor olabiliyor.

Rekabetin çok yüksek olması çok fazla kullanıcı olması çoğunun yurt dışında olması ve bilindik markalar ile çalışması sizin hesabınızı gölgede bırakabilir.

Tercih edilmeniz bu konuda rekabet yüksekliğine göre değişebilir ancak kendinize zamanla güçlü bir profil oluşturup müşterileriniz ile birebir ilgilenerek bunu aşabilirsiniz.

Kolaylıklar Dileriz!

Fiverr.com Resmi Sitesi : https://www.fiverr.com/

Freelancer.com

Freelancer.com potansiyel işverenlerin serbest çalışanların daha sonra tamamlamak için teklif verebilecekleri işleri yayınlamasına olanak tanıyan bir web sitesidir.

Freelancer.com dünya çapında 50 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğu biliniyor.

Freelancer.com Komisyon ücreti nedir?

2021 itibari ile Freelancer.com komisyon ücreti %10’dur. Bu diğer platformların aldığı komisyonun yarısına eşittir.

Freelancer.com Avusturalya merkezli ancak tüm dünyada kullanılan bir platformdur. Genellikle İngilizce dili kullanılır.

Ancak birkaç Türkçe ilana ya da İngilizce-Türkçe çeviri ilanına rastlayabilirsiniz.

Freelancer.com birkaç ücretli içerik sunar. Freelancer olarak çalışacaklara Ücretli Üyelik sistemi ile profillerini büyütmeleri gibi yükseltmeler sunar.

Freelancer.com Resmi Sitesi : https://freelancer.com/

Bionluk

Bionluk.com Türkiye’de faaliyet veren bir freelancer platformudur. Bionluk’ta Fiverr gibi çeşitli meslek ve iş gruplarından farklı yetenekler ve faaliyetler ile hizmet verebilirsiniz. Fiverr ile oldukça benzerlik gösteren platformun tamamıyla Türkçe olması İngilizce bilmiyorsanız bu platformda hizmet verebilmenizde oldukça yararlı.

Bionluk.com’un bazı artı yönleri

Bionluk Coin

Bionluk Coin satış yaptıkça hesabınıza satış yaptığınız miktarda yüklenen para değeri taşımayan ancak coini kullanarak ilanlarınızı öne çıkartabileceğiniz, alıcı isteklerine mesaj göndermenize yarayan bir site içi özelliktir.

Mesajlaşma

Eğer Bionluk Coin’iniz var ise, tekif göndermeden alıcı isteklerine birebir mesaj gönderebilir potansiyel müşteriniz ile biriebir ileşitim kurabilirsiniz. Müşteri ile mesajlaşma bizce en iyi özelliklerinden birisidir.

Bionluk Komisyon Oranı Nedir?

2021 İtibari ile Bionluk komisyon oranı %20’dir.

Peki ya bizce platformun eksi özellikleri neler?

%20 Komisyon Oranı

Türkiye’de faaliyet gösteren platformda kullanılan para birimi TL’dir. Diyelim ki alıcı ile anlaştınız ve 100 Tl’ye istediği işi yapacaksınız, bionluk %20 komisyon alır ve hesabınıza 80 TL yatırılır. Kazançlar Fiverr kadar yüksek değildir ancak rekabet nispeten azdır.

Bionluk.com Resmi Sitesi : https://bionluk.com/

Bu yazıda sizler için Freelancer olarak çalışabileceğiniz platformları karşılaştırdık ve detaylı inceledik. Aralarından seçim yaparak sizlere en uygun olanı inceleyebilir ve karar verdiğiniz platformda çalışarak para kazanmaya, sahip olduğunuz yetenekleri kullanıp ek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız

Freelancer olmak nedir? Nasıl olunur? makalemizi okuyabilirsiniz.

Zorlukları ve kolaylıkları nelerdir? Bir Freelancer bulunduğu platformda nasıl en çok satış yapan olabilir?

Bu sorular için yakında eklemeler yapacağız.

Freelancer çalışma platformlarını da öğrendiğimize göre aklınızda kalan sorular için yorum yapmayı unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Gönderi
Windows 7 Ultimate İndir !

Windows 7 Ultimate İndir (34-64 Bit) Güncel !

İlgili Gönderi