Facebook Hesap Silme – Dondurma 2022

facebook hesabı nasıl silinir
(Yazı Tipini Büyütün⏬veya Küçültün))

Facebook Hesap Silme ve Dondurma adımları ve iki farklı yöntemle Facebook hesap silme ve dondurmayı sizin için araştırdık.

Şüphesiz, Facebook dünyadaki en popüler sosyal ağ sitesidir. Şirketin her ay yaklaşık 2,8 milyar aktif kullanıcısı var. Instagram, WhatsApp ve Facebook Messenger şu anda sosyal ağ platformunda mevcuttur.

Ancak son yıllarda, işletmenin verilerinizi nasıl gizlice topladığı, depoladığı ve sattığı konusunda defalarca bilgilendirildik.

Sosyal medya platformunun gizlilik endişeleri tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir4

Milyonlarca Facebook kullanıcısının kişisel verilerinin bilgisi dışında elde edildiği meşhur Cambridge Analytica veri olayı olsun.

Facebook her zaman gizlilikle ilgili bir tartışmanın merkezinde olmuştur. 2019’da şirketin, kullanıcıların sesli sohbetlerinin dökümlerini oluşturmak için sözleşmeler kullandığı bildirildi.

Bu nedenle, tüm bu endişelerden derinden rahatsızsanız, Facebook hesabınızı tamamen iptal etmeyi seçebilirsiniz.

Ama Facebook Hesap Silmek Nasıl Yapılır? Bu yazıda size Facebook hesabınızı nasıl tamamen sileceğinizi öğreteceğiz. Ancak başlamadan önce, Facebook hesabınızı dondurmak (devre dışı bırakmak) ve silmek arasındaki farkı anlamak çok önemlidir.

İLGİLİ: İnstagram Hesabı Dondurma ve Hesap Silme

Facebook Hesap Silmek ile Dondurmak Arasındaki Fark Nedir?

Bir Facebook hesabını dondurmak (deaktive etmek) ve silmek (kalıcı olarak kapatmak) arasındaki temel fark, hesabınızı dondurmanın istediğiniz zaman geri dönmenize izin vermesidir, ancak hesabınızı silmek kalıcı bir harekettir.

Facebook hesabınızı dondurursanız ne olur?

Facebook Hesabı Nasıl Silinir5

Hesabınızı dondurursanız, gönderiler, resimler, arkadaş listeleri ve “hakkında” bilgiler dahil olmak üzere zaman çizelgeniz gömülür ve hiç kimse hesabınızı bulamaz. Ancak, gönderdiğiniz mesajlar gibi bazı bilgiler görüntülenebilir durumda kalır.

Facebook, daha sonra yanıt vermeye karar vermeniz durumunda tüm bilgilerinizi (arkadaşlar, gönderiler, fotoğraflar ve hobiler) saklar.

Facebook hesabınızı silerseniz ne olur?


Hesap silme işlemi ise geri alınamaz. Hesap yok edildiğinde, erişimi geri yükleyemezsiniz ve kullanıcıyla ilgili her şey kalıcı olarak ortadan kalkar.

Sonuç olarak, Facebook, fikrinizi değiştirmeniz ihtimaline karşı, istek gönderildikten sonra silme işlemini birkaç gün erteler.

Tüm verilerinizin Facebook’un yedekleme sunucularından düzgün bir şekilde silinmesi, hesabınızın iptal edilmesinden sonra 90 gün kadar sürebilir.

Facebook Hesabı Silme Adımları Nelerdir?

Facebook hesabını silmek için 2 farklı yöntem vardır. Bir masaüstü bilgisayar ya da web tarayıcısından hesabınızı silmek istiyorsanız 1. Yolu uygulayın. Mobil uygulamadan giriş yapıp Facebook hesabınızı silmek istiyorsanız 2. Yolu uygulayın.


Hesabınızı iptal etmeden önce, yenileyemeyeceğinizi unutmayın. Ayrıca profiliniz, resimleriniz, gönderileriniz, videolarınız ve paylaştığınız diğer her şey kalıcı olarak kaldırılacaktır.

Messenger’ı kullanamayacak ve diğer uygulamalar için Giriş’i kullanamayacaksınız. Bu nedenle hesabınızı gerçekten silmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek Facebook hesabınızı silebilirsiniz

1. Yol: Masaüstü Bilgisayardan ya da Web tarayıcıdan Facebook Hesabı Silmek

 • Facebook masaüstü sayfasında Ayarlar ve Gizlilik alanına gidin, ardından Ayarlar’a tıklayın.
facebook hesabı silme
Facebook hesabı silme > Ayarlar
 • Facebook Bilgilerinize, ardından Devre Dışı Bırakma ve Silme’ye gidin.
facebook hesabı silme
 • Hesabı Kalıcı Olarak Sil’i seçin, ardından Hesap Silme İşlemine Devam Et’i tıklayın.
facebook hesabı silme3
 • Hesabı silmek için bir neden sorulacaktır. Nedeni seçin.


Bir sonraki ekranda. şirket, sildiğinizde kaybolacak tüm verileri size gösterecektir.

 • Hesabı Sil’e tıklayın, şifrenizi girin ve ardından Devam’a tıklayın.

2.Yol: Facebook Uygulamasından Hesap Silmek ve Dondurmak

Facebook heasabını uygulama üzerinden silmek veya dondurmak için yapmamız gereken işlemler farklıdır, çünkü uygulama arayüzü ve web sayfası arayüzü farklı tasarlanmıştır. Facebook hesap silme veya hesabı dondurmak için aşağıdaki adımları ve görselleri takip edin:

Facebook hesap silme ve dondurma aynı ekranda iki farklı seçenek olarak karşımıza çıkacağı için iki farklı işlem yapmayı gerektirmez.

 • Facebook hesap silme ve dondurma ekranına erişmek için Facebook uygulamasını akıllı cihazınızda açın ve Ayarlar‘a gidin.
 • Ardından Kişisel Bilgiler ve Hesap Bilgileri‘ni seçin.
facebook hesap silme
Facebook hesap silme adımları
 • Karşınıza çıkan ekranda Hesap Sahipliği ve Kontrolü‘nü seçin.
facebook hesap silme2
 • Hesap Sahipliği ve Kontrolü sayfasında açılan sayfada Dondurma ve Silme’yi seçin
facebook hesap dondurma
 • Dondurma ve silme ekranında karşımıza iki farklı seçenek çıkmaktadır. Hesabı Dondur ve Hesabı Sil seçenekleri.
 • Hesabı Dondur

Hesabını dondurma işlemi geçicidir. Hesabın kapatılacak ve adın ve fotoğrafların paylaştığın çoğu şeyden kaldırılacak. Messenger’ı kullanmaya devam edebileceksin.

 • Hesabı Sil

Hesabını silme işlemi kalıcıdır. Facebook hesabını silersen, Facebook’ta paylaştığın içerik veya bilgileri geri getiremezsin. Messenger’in ve tüm mesajların da silinir.

 • Hesabınızı dondurmak veya silmek için seçeneklerden birini seçiniz.
 • Açılan sayfada Facebook hesap şifrenizi girmeniz istenecektir. Şifrenizi girdikten sonra işleminiz tamamlanır.
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazı
smart contract

Smart Contract, Akıllı Sözleşme Nedir? 2022

Sonraki Gönderi
foundation invite for sale

Buy / Get Foundation invite for sale %100 Safe

İlgili Gönderi