En İyi Antivirüs Programları Sıralaması 2022

en iyi antivirüs programları
(Yazı Tipini Büyütün⏬veya Küçültün))

İnternet dünyasında kendinizi güvende tutmak için bir antivirüs programına ihtiyacınız olacak.

En iyi antivirüs programları sıralamasını incelemeden önce bilmemiz gerekiyor, bilgisayarınızda tehlikeye atılamayacak kadar çok kişisel bilgi bulunduğundan, günümüzde özellikle önemli olan, kimlik koruması için önemli bir araç olarak da hizmet eden bir yazılımdır.

En iyi antivirüs programları sıralamasını derledik. Antivirüs programları , sizi normal savunmanızı aşan bilgisayar korsanlarına ve virüslere karşı koruduğu için Windows PC’ye sahip herkes için gereklidir.

En İyi Antivirüs Programları Sıralaması : Antivirüs Programlarında Neler Bulunur ?

Her zaman daha karmaşık güvenlik önlemlerini geçmenin akıllıca bir yolunu bulmayı başaran siber dolandırıcıların önüne geçtiğinizden nasıl emin olabilirsiniz?

Kötü amaçlı yazılım önleme, indirme izleme ve zararlı uygulamalar ve şüpheli davranışlar için sisteminizin etkinliklerini izleme gibi özelliklere sahip bir araç istiyorsunuz, ayrıca güvenli bir tarama deneyimi sağlamasını da istiyorsunuz.

İLGİLİ : Freelancer Çalışma Platformları 2021

En iyi güvenlik özelliklerine sahip kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma için bir antivirüs yazılımı arıyorsanız, bilmeniz gereken ilk şey şudur:

Windows 10’da bulunan ücretsiz virüsten koruma yazılımı ve virüs koruma paketi Microsoft Defender, Antivirüs, bilgisayarınızı korumak için iyi bir araçtır ve çevrimiçi güvenlik sağlar.

(Windows 95, 98 ve XP günlerinde Microsoft’un Windows için herhangi bir yerleşik güvenlik içermemesi şaşırtıcıdır ancak Windows 10’da bulunur.

Tehdit algılama için Microsoft Defender’ı kullanmak, Windows’ta virüsten koruma güvenliği için başlangıç ​​noktanız olmalıdır ve çoğu kullanıcı bunu kullanıyor bile.

Bir antivirüs programı kullanmalısınız fakat bilinen programlardan kullanmak sizin için daha iyi olacaktır, En iyi antivirüs programları sıralaması içeriğimizde bilinen ve güvenilen programları derledik.

Windows 7 Ultimate Hakkında Detaylar ve İndirme Linkleri İçin Tıklayınız.

Kimlik hırsızlığı koruması için daha ileri gitmelerine gerek olmadığını keşfedin.

Bununla birlikte, kişisel verilerinizi ve gizliliğinizi korumak, virüs korumasının ötesine geçer ve işte bu noktada üçüncü taraf antivirüs programları öne çıkmaktadır

En iyi antivirüs programları sıralaması

Kapsamlı bir antivirüs programı, Windows işletim sisteminizin yanı sıra MacOS, iOS ve Android cihazlarınızı da izleyebilir.

Ayrıca bir parola yöneticisi, güvenli çevrimiçi yedekleme, kimlik hırsızlığı koruması, VPN, ebeveyn denetimi, kamera koruması, kimlik avına ve zararlı web sitelerine karşı güvenlik ve verilerinizi güvende tutmak ve gizliliğinizi korumak için diğer yararlı araçlar içerebilir.

Gereksinimleriniz için en iyi virüsten koruma yazılımını seçmenize yardımcı olmak için, hem ücretsiz virüsten koruma uygulamaları hem de abonelik alternatifleri dahil olmak üzere.

Windows 10 için en iyi antivirüs programları sıralamasını ve koruma paketlerinin bir listesini derledik.

Bu en iyi antivirüs programları sıralaması önerileri, bağımsız üçüncü taraf laboratuvarlar AV-Test, AV-Comparatives ve SE Labs’in önerilerinin yanı sıra CNET’in kendi uygulamalı testlerinin bir karışımıdır.

İLGİLİ : WordPress Esperenza Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Hangi ürünün ilk sırada yer aldığını belirlemek için yazılımları düzenli olarak araştırır ve test ederiz ve bu testlerin sonuçlarına bağlı olarak bu listeyi düzenli olarak güncelleriz.

Ayrıca, yatırım yapmayı düşünmeniz gereken tek güvenlik bileşeninin virüsten koruma yazılımı olmadığını belirtmek isteriz.

İnternet trafiğinizi korumak için güvenli bir sanal özel ağ (VPN), oturum açma kimlik bilgilerini takip etmek için bir parola yöneticisi ve Yabancıların konuşmalarınızı dinlemesini önlemek için uçtan uca şifreli mesajlaşma yazılımı, kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için gereklidir.

Siber suçlular giderek daha yetenekli hale geliyor ve Columbia Boru Hattı ihlali gibi yüksek profilli olaylar daha yaygın hale geliyor.

Ücretsiz antivirüs koruması, kötü amaçlı yazılım koruması veya virüs algılama mı arıyorsunuz?

Fidye yazılımlarına ve kimlik avına karşı koruma da dahil olmak üzere tüm cihazlarınızda kapsamlı internet güvenliği kapsamı sağlayan bir virüsten koruma programı için ödeme yapmaya hazır mısınız?

Şu anda bilgisayarınızdan bir bilgisayar virüsünü veya kötü amaçlı yazılımı kaldırmanız mı gerekiyor? Gereksinimleriniz için En iyi antivirüs programları sıralamasını derledik:

İşte En İyi Antivirüs Programları Sıralaması +10 :

1 : Microsoft Defender

microsoft antivirüs
Microsoft Defender | Antivirüs

Ücretsiz bir sürümü var mı? Evet, Windows 10’da ücretsiz antivirüs yazılımı vardır.

Windows Defender Gelişmiş Tehdit Koruması, iş kullanıcılarına sunulan ücretli bir sürümdür.

Dürüst olmak gerekirse, yazılımınızı güncel tutmak, güçlü parolalar kullanmak (bir parola yöneticisinin yardımıyla), olağan dışı e-postalardan kaçınmak ve kimlik avı çabası olabilecek tuhaf bağlantıları tıklatmamak gibi güvenli bilgi işlem pratiği yapıyorsanız, şunları yapabilmeniz gerekir

: Anında, fidye yazılımı saldırılarından kurtulun

Ve eğer gardınızı düşürürseniz, Windows 10 üzerinde çalışan ücretsiz Microsoft Defender Antivirüs programı bir kötü amaçlı yazılım önleme güvenlik ağı sağlar.

Aslında, mevcut en büyük antivirüs programlarından biridir. (Microsoft’un Windows Defender’ı Microsoft Defender olarak yeniden adlandırdığı ve hizmeti ek platformlara genişlettiği unutulmamalıdır.)

Bu ücretsiz virüsten koruma aracı Windows’a dahil edilmiştir ve varsayılan olarak etkindir; antivirüs motoru işlevlerini yerine getirir ve bu antivirüs çözümü internet güvenliğinin temellerini kapsar.

Microsoft düzenli olarak yeni güncellemeler yayınlar.

En iyi antivirüs programları sıralaması arasında 2. sıraya geldik.

Defender ayrıca, potansiyel olarak istenmeyen programları engellemenize ve klasörleri ve verileri fidye yazılımı saldırılarından korumanıza izin vererek, istediğiniz güvenlik miktarını seçmenize olanak tanır

Üçüncü taraf virüsten koruma yazılımı yüklediğinizde, Windows 10 kendi Windows Defender virüsten koruma yazılımını hemen durduracaktır.

Üçüncü taraf güvenlik yazılımını silerseniz, Windows 10 kendi virüsten koruma yazılımını yeniden etkinleştirir.

En iyi antivirüs programları sıralaması arasında bulunmakla birlikte kaliteli korumayı ücretsiz sağlıyor.

MICROSOFT’A GÖZ ATIN

2 : Lock Select özellikli Norton 360

norton antivirüs
Norton LifeLock | Antivirüs

LifeLock Select özellikli Norton 360, Norton 360 ve LifeLock Select’i içeren bir güvenlik paketidir.

Windows için en etkili antivirüs aboneliklerinden birisi.

Platformlar, Windows 10 ve MacOS’un yanı sıra Android ve iOS’u içerir.

Norton En iyi antivirüs programları sıralamasında 2.sırada yer almakta.

Northon 360 Ücretsiz bir sürümü var mı?

Hayır, ancak 30 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur

Norton Fiyatlandırma :

Beş cihazın maliyeti yıllık 99 ABD dolarıdır (ilk yıl)

Artık NortonLifeLock olarak bilinen ve artık Symantec’e ait olmayan Norton Security, uzun süredir AV-Test, AV Comparatives ve SE Labs’den virüs ve kötü amaçlı yazılım tespiti için iyi puanlar aldı.

Norton antivirüs, PC’ler, Mac’ler ve mobil cihazlar için koruma yazılımında pazar lideridir.

Antivirus Plus, Norton Secure VPN, Oyuncular için Norton 360, LifeLock Select özellikli Norton 360 ve daha fazla öğe mevcuttur.

LifeLock Select aboneliğine sahip beş cihazlı bir Norton 360 normalde 99 ABD Dolarıdır, ancak PC’leriniz, Mac’leriniz, Android cihazlarınız, iPhone’larınız ve iPad’leriniz arasında mobil güvenlik kapsamı almak için bu virüs koruma yazılımını ilk yıl için 100 ABD Doları karşılığında satın alabilirsiniz.

(Windows ortamı dışında antivirüs korumasının çok yararlı olduğuna inanmadığımızı lütfen unutmayın.)

Bu virüsten koruma paketi 100 GB bulut yedekleme, güvenli tarama araçları, güvenli bir VPN, parola yöneticisi, ebeveyn denetimleri ve LifeLock kimliği içerir.

PC’niz ve mobil cihazınız için kötü amaçlı yazılım ve virüs korumasına ek olarak hırsızlık koruması ve dolandırıcılık uyarısı.

En iyi antivirüs programları sıralaması arasında 2. sırada Norton bulunmakta.

Bu hizmetlerin tümü, kendi kategorilerinde mutlaka en iyisi olmasa da, hepsini tek bir pakette bulundurmak cazip bir seçimdir.

NORTONLIFELOCK.COM’A GÖZ ATIN

3 : Bitdefender Antivirüs Ücretsiz Sürümü

bitdefender antivirüs
Bitdefender | Antivirüs

Bitdefender, Windows için en etkili ücretsiz antivirüs seçeneği, En iyi antivirüs programları sıralaması arasında ilk 3 de bulunmakta.

Platformlar: Windows 10 ve MacOS’un yanı sıra Android ve iOS’u içerir.

En iyi antivirüs programları sıralaması arasında 3. sırada Bitdefender bulunmakta.

Bitdefender Antivirüs Ücretsiz bir sürümü var mı?

Ücretli sürüm, beş PC için yıllık 40 ABD Doları tutarındadır.

Ücret ödemeden Bitdefender’a sahip olmak istiyorsanız, PC güvenliğinde bir adım atmak istiyorsanız, Bitdefender’ın Windows 10 için ücretsiz antivirüs yazılımının eşleşmesi zor.

Windows güvenlik programı, virüslere, kötü amaçlı yazılımlara, casus yazılımlara ve fidye yazılımlarına karşı gerçek zamanlı koruma sağlar.

Bitdefender Antivirus Free Edition’ın kurulumu kolaydır ve ihtiyacınız olana kadar yanınızdan ayırmaz. Ve bu antivirüs yazılımı tarafından sağlanan güvenlik sağlamdır.

Bitdefender antivirüs yazılımı, antivirüs koruması ve kullanılabilirliği için saygın AV-Test bağımsız test laboratuvarından rutin olarak yüksek sonuçlar alır.

Adını Birden Fazla Duyduğumuz BIOS Nedir, Ne İşe Yarar ?

Daha fazla sıralama içeriği için “En iyi antivirüs programları sıralaması” içeriğimizin yorumlarında görüşlerinizi belirterek bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Ücretsiz antivirüs sürümü bir Windows PC ile sınırlıdır. Bitdefender Total Security veya Bitdefender Antivirus Plus, daha kapsamlı güvenlik sağlar.

Abonelik antivirüs paketiyle beş cihazı (Windows, MacOS, iOS ve Android) güvence altına alabilir, ayrıca bir çocuğun bilgisayarında ebeveyn denetimleri ayarlayabilir ve bir VPN çalıştırabilirsiniz.

En iyi antivirüs programları sıralamasını araştırma sonucunda sıralama yaptığımızı da belirtmek istiyoruz.

BITDEFENDER, Fiyatlandırma :

  • Kötü amaçlı yazılım taraması
  • Windows için en iyi isteğe bağlı virüs temizlem
  • Platformlar, Windows 10 ve Mac OS X’in yanı sıra Android’i içerir.
  • Ücretsiz bir sürüm var mı? Evet, 14 günlük deneme süresi geçtiğinde.

Ücretli sürüm: Tek bir cihaz için yılda 30 ABD doları, tek bir cihaz için iki yıllık abonelik için 60 ABD doları.

4 : MALWAREBYTES

malwarebytes
Malwarebytes | Antivirüs

Malwarebytes, bilgisayarınızı bir virüs veya kötü amaçlı yazılım saldırısına karşı korur ve kötü amaçlı yazılım korumasına yönelik son bağımsız testlerde oldukça iyi bir sıralamaya sahiptir.

Ancak Malwarebytes’in ünlü olduğu şey bu değil.

En iyi antivirüs programları sıralaması arasında 4. sırada Malwarebytes bulunmakta.

Malwarebytes, birçok insanın zor durumda kaldıklarında başvurduğu dezenfektandır. Bir cihaz için koruma ve dezenfeksiyon sağlar

40 ABD dolarından yılda 30 ABD dolarına kadar mevcuttur.

Windows, MacOS ve Android’in herhangi bir kombinasyonunu çalıştırabilen beş cihaz için bir yıllık premium antivirüs yazılımının maliyeti 64 ABD dolarıdır.

Malwarebytes ücretsiz antivirüs sürümünü edinmek için bu deneme sürümünü indirin; bu sürüm, isteğe bağlı bir virüsten koruma taraması yaptığınızda 14 gün sonra virüsleri ve kötü amaçlı yazılımları tanımlayan ve ortadan kaldıran daha az yeteneğe sahip, ücretsiz isteğe bağlı bir temizleyiciye “düşürür”.

MALWAREBYTES’E GÖZ ATIN

Yukarıda önerdiğimiz dört virüsten koruma programının yanı sıra, daha düşük bir fiyata veya yalnızca yukarıdaki önerilerimizden birini kullanmayı tercih ederseniz, en iyi virüsten koruma koruması arasında dikkate almaya değer birkaç ek kötü amaçlı yazılımdan koruma ürünü daha vardır.

5 : McAfee Antivirüs

MCAFEE  antivirüs
McAfee | Antivirüs

Mükemmel bir antivirüs abonelik seçeneğidir.

Platformlar, Windows 10 ve MacOS’un yanı sıra Android ve iOS’u içerir.

En iyi antivirüs programları sıralaması arasında 5. sırada McAfee bulunmakta.

McAfee Antivirüs Ücretsiz bir sürümü var mı?

Hayır, ancak 30 günlük ücretsiz deneme mevcuttur.

Bir yıllık üyelik, tek bir cihaz için 85 ABD Doları, beş cihaz için 50 ABD Doları ve on cihaz için 55 ABD Doları tutarındadır. İki yıllık üyelik, beş cihaz için 35 ABD Doları ve on için 40 ABD Doları tutarındadır.

McAfee Antivirus, ilk olarak 1980’lerde kendi başına, daha sonra 2010’da Intel’in bir parçası olarak ve daha sonra Intel’in 2017’de dağıttığı zaman kendi başına uzun bir süredir var gibi görünüyor.

Ve McAfee Total Protection ortalardaydı.

Üçüncü taraf virüsten koruma yazılımı yüklediğinizde, Windows 10 kendi Windows Defender virüsten koruma yazılımını hemen durduracaktır.

En iyi antivirüs programları sıralaması içeriğimizde bulunmayan sizin kullandığınız antivirüs programlarını yorumlarda belirtebilirsiniz.

McAfee Antivirus, ilk olarak 1980’lerde kendi başına, daha sonra 2010’da başlayan Intel’in bir parçası olarak ve daha sonra Intel 2017’de dağıttığında tekrar kendi başına uzun bir süredir var gibi görünüyor.

Ve McAfee Total Protection ortalardaydı. çünkü sürekli olarak bilgisayarınızı koruyan iyi, güncel bir virüsten koruma yazılımı üretir.

(Son AV-Test değerlendirmelerinde, hem koruma hem de performans açısından iyi notlar aldı.)

McAfee Total Protection, beş cihazı virüslere ve fidye yazılımlarına karşı korur, zararlı web sitelerini engeller ve ilk yıl için 35 ABD Doları (normalde 100 ABD Doları) karşılığında bir parola yöneticisi içerir.

Antivirüs paketi aboneliğinizin otomatik olarak yenilenmesini kabul ederseniz, kimlik hırsızlığını kontrol eden McAfee ID Theft Protection Essentials’a erişiminiz olur.

MCAFEE’YE GÖZ ATIN.

Henüz bir virüsten koruma programı kullanmıyorsanız kullanmanızı öneririm, yeni bir virüsten koruma yazılımı yüklemiş bulunuyorsanız hemen bir virüs taraması yapmanızı öneririm.

En iyi antivirüs programları sıralaması arasında benim tercihim Windows Defender olmuştur.

6 : Trend Micro Antivirüs

trend micro antivirüs
Trend Micro | Antivirüs

Başka bir mükemmel abonelik seçeneği.

Platformlar, Windows 10 ve MacOS’un yanı sıra Android ve iOS’u içerir

Trend Micro Antivirüs Ücretsiz bir sürümü var mı?

Hayır, ancak 30 günlük ücretsiz deneme mevcuttur.

Maliyet: Beş cihaz için bir yıllık üyelik için 50 ABD doları.

İki yıllık üyelik, beş cihaz için 100 ABD Doları tutarındadır.

En iyi antivirüs programları sıralaması arasında 6. sırada Trend Micro bulunmakta.

Kurumsal güvenliğe odaklanması nedeniyle tüketiciler tarafından pek bilinmeyebilecek olan Trend Micro antivirüs koruması, Trend Micro Maximum Security çözümleriyle iş uzmanlığını ihtiyatlı bir şekilde eve taşıyor.

Trend Micro’nun yazılımı, AV-Test’ten düzenli olarak iyi sonuçlar alır ve sıfırıncı gün saldırılarının yanı sıra yaygın enfeksiyonlar ve kötü amaçlı yazılımları belirlemek için yüksek puanlar alır.

Trend Micro, sistem kaynaklarını tüketmemek konusunda da mükemmel bir iş çıkarıyor.

Trend Micro’nun dizüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar için 10 cihazlık üyeliği normalde 130$’dır, ancak şu anda 60$’a düşürülmüştür.

TREND MİKRO’YA GÖZ ATIN

7 : ESET NOD32 Antivirüs

En iyi antivirüs programları sıralaması
Eset Nod 32 | Antivirüs

Abonelik Alternatifli

Eset Antivirüs Ücretsiz bir sürümü var mı?

Hayır, ancak 30 günlük ücretsiz deneme mevcuttur ve üniversite öğrencileri %50’ye kadar tasarruf edebilir.

Beş PC’nin maliyeti yılda 90 dolardır.

En iyi antivirüs programları sıralaması arasında 7. sırada Esed Nod32 bulunmakta.

Kurulumu ve kullanımı basit bir şey istiyorsanız, ESET NOD32 antivirüs tam size göre olabilir. Kullanılabilirlik açısından harika notlar alır ve etkili virüs önleme sağlar.

Beş cihazlı bir planın yıllık maliyeti 90 ABD dolarıdır ve 30 günlük ücretsiz deneme içerir.

ESET’E BAKIN

8 : Sophos Home

En iyi antivirüs programları sıralaması
Sophos Home | Antivirüs

Alternatif ücretsiz Windows antivirüs yazılımı

Windows ve MacOS desteklenir

Sophos Home Antivirüs Ücretsiz bir sürüm var mı?

Ücretli sürüm: On bilgisayar için yılda 45 ABD doları.

En iyi antivirüs programları sıralaması arasında 8. sırada Sophos Home bulunmakta.

Sophos Home’un ücretsiz antivirüs sürümü, şirketin yüksek puanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojisi ve şirketin kötü amaçlı yazılım temizleme aracının 30 günlük deneme sürümü aracılığıyla üç Windows PC için virüs koruması sağlar.

45 $ yıllık üyelik ile on PC’ye kadar koruma sağlayabilirsiniz.

SOPHOS’A GÖZ ATIN

9 : Avast Antivirüs

En iyi antivirüs programları sıralaması
Avast | Antivirüs

Avast Antivirus for Windows, Avast ücretsiz antivirüs yazılımından Avast Premium Security’ye kadar çeşitli seçeneklerle testleri takiben kötü amaçlı yazılım algılama testlerinde iyi performans gösterir.

En iyi antivirüs programları sıralaması arasında 9. sırada Avast bulunmakta.

Antivirüs programını önerilen güvenlik yazılımı çözümleri listemizde zaten listeledik. Bununla birlikte, Avast, virüsten koruma dışı işi için birkaç aydır haberlerde bulunuyordu

Bu nedenle şirketi araştırdık, özellikle 2019’un sonunda Avast’ın tarayıcı eklentileri ve virüsten koruma yazılımıyla kullanıcı verilerini topladığını ve ardından sattığını bildirdiğini bildirdik.

2020’nin başlarında Jumpshot yan kuruluşu aracılığıyla toplanan veriler.

Avast CEO’su Ondrej Vlcek, firmasının kullanıcılarının internet faaliyetleri hakkında bilgi edindiği ve sattığı yönündeki ifşalara tepki olarak, yaptığı açıklamada, şirketinin uygulamalarının kuruluşuna duyulan güven konusunda endişelere yol açtığını fark ettiğini söyledi.

Bunu düzeltmek için Avast, Ocak 2020’de Jumpshot verilerini toplamayı durdurdu ve veri toplama işi Avast’ın gizlilik ilkeleriyle uyumlu olmadığı için faaliyetlerini durdurdu.

Bu yeni iddialar, Avast’ın 2019’da, Avast’ın Windows yardımcı programını satın almasından önce meydana gelen bir önceki CCleaner olayına benzer şekilde, belki de kötü amaçlı yazılımı CCleaner programına yerleştirmek için dahili ağına sızıldığını duyurmasının ardından geldi.

En iyi antivirüs programları sıralaması gibi sıralama içeriklerimizin gelmesi için bizlere yorumlarda görüşünüzü belirtebilirsiniz.

Avast şimdi müşterilerinin gizliliğini koruma konusunda doğru şeyleri söylüyor, ancak yalnızca Jumpshot taktiklerini ortaya çıkaran araştırma raporlarına yanıt verdikten sonra.

(CCleaner açıklamaları rahatsız edici olsa da, kendi kendine ifşa edildi, bu da kullanıcının güvenini geliştirmede hayati önem taşıyor.)

Avast’ın daha fazla gizlilik dostu uygulamalarının artık Jumpshot tarzı eylemler olmayacağını ve eski haline döneceğini umuyoruz.

10 : Kaspersky Antivirüs

kapersky antivirüs
Kaspersky | Antivirüs

Son yıllarda manşetlerde yer alan Kaspersky Lab hakkında, özellikle de ABD devlet kurumlarının Kaspersky Antivirus yazılımını benimsemesini engelleyen federal yasak hakkında konuşalım.

Moskova merkezli Kaspersky Lab, uzun süredir hem iş hem de ev kullanıcıları için en iyi antivirüs yazılımlarından bazılarını üretti.

Ancak, Kaspersky ile Rus hükümeti arasındaki iddia edilen bağlar nedeniyle ABD hükümeti, 2017 yılında Kaspersky güvenlik bulut yazılımının federal hükümet bilgisayarlarında kullanılmasını yasakladı.

En iyi antivirüs programları sıralaması arasında 10. sırada Kaspersky bulunmakta.

Ancak yasak Kaspersky Total Security ve Kaspersky Anti-Virus gibi tüketici ürünleri için geçerli değildir.

İşletme, CNET’e yaptığı açıklamada şunları ekledi: “Kaspersky Lab’ın hiçbir hükümetle bağlantısı yok ve şirket hiçbir zaman siber saldırgan eylemlerde bulunmadı ve bunu asla yapmayacak.

Kaspersky Lab’e göre ABD hükümeti, kamuya açık bir kanıt sunmadı. herhangi bir suistimal ve Kaspersky Lab’e karşı eylemleri yasa dışıydı.”

Kaspersky’nin avantajı, virüs ve kötü amaçlı yazılım tespiti ve uç nokta koruması için bağımsız test laboratuvarlarından yüksek notlar ve övgüler almaya devam etmesidir. Aynı zamanda oldukça maliyetli.

Bir Antivirüs Programında Nelere Bakmalı?


Windows için en iyi antivirüs yazılımını seçmek, bilgisayarınızı güvende tutan, az sistem kaynağı tüketen, kullanımı kolay ve ihtiyacınız olana kadar kullanımdan uzak kalan bir yazılım seçmektir. İşte aramanız gerekenler.

Verimlilik. Antivirüs yazılımı elbette bilinen virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar için virüs taramaları gerçekleştirir ve gerçek zamanlı koruma sağlayabilir.

Ve sizi güvende tutmak için ahlaksız web sitelerine ve şüpheli bağlantılara göz kulak olur.

Ayrıca fidye yazılımı koruması sağlayabilir ve yeni ve tanımlanamayan virüslerin ve kötü amaçlı yazılımların varlığını gösterebilecek olağandışı etkinlikleri tespit edebilir.

Bu bilinmeyen web tehlikelerini çok fazla yanlış pozitif üretmeden algılayabilen bir virüsten koruma yazılımı istiyorsunuz.

Sistem kaynakları kıt. Bilgisayarınızın kaynaklarını zorlayan bir virüsten koruma yazılımı istemezsiniz

En iyi antivirüs programları sıralaması gibi içeriklerimizin devamı gelecek.

Uygulamayı yükledikten sonra web siteleri yavaş açılıyorsa, programlar indiriliyor veya yavaş açılıyorsa ya da dosya kopyaları beklenenden uzun sürüyorsa, farklı bir hizmet denemelisiniz.

İyi haber şu ki, tüm önerilerimiz virüsten koruma yazılımını test etmenize izin vermek için ücretsiz bir deneme süresi sağlıyor, bu nedenle kurulumdan sonra makineniz yavaş görünüyorsa, göz atmaya devam etmek isteyebilirsiniz.

İndirimler ve maliyetler Antivirüs yazılımı için yalnızca tanıtım ücreti ödemeyin.

En iyi antivirüs programları sıralaması arasında bir yazılım, Satın almadan önce indirimler için bir şirketin web sitesini kontrol edin.

Tasarruf etmenin başka bir yöntemi: Yukarıda listelediğimiz oranlar on cihaz içindir (sağlayıcı bu paketi sağladıysa), ancak üç veya beşi korumanız gerekiyorsa antivirüs paketleri ile tasarruf edebilirsiniz.

Bir uygulamanın Amazon web sitesinde de indirimler mevcut olabilir.

Mahremiyet. Başarılı olmak için, virüsten koruma yazılımı bilgisayarınızda neler olduğunu izlemeli, kurumsal sunucularla garip davranışlar hakkında iletişim kurmalı ve yeterli bankacılık güvenliği sağlamalıdır.

Firmalar, gizliliğinizi korumak için bu teknik verileri mümkün olan en geniş ölçüde anonimleştirmeyi iddia etmektedir.

Ancak, daha fazlasını öğrenmek isterseniz, listemizdeki güvenlik işletmelerinin web sitelerinde gizlilik politikaları vardır, bu nedenle şirketlerin verdiğiniz bilgilerle ne yaptığını görmek için gizlilik bildirimlerini okuyun.

Diğer platformlar korunmaktadır. Virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar için açık ara en popüler hedef Microsoft’tur.

Bununla birlikte, potansiyel olarak tehlikeli uygulama veya PHA kategorisinde Google Play Protect ile Android cihazlarda yüklü uygulamaların sadece %1’inden azı ile Android ikinci sırada yer almaktadır.

Kısmen Apple’ın yazılım mağazaları üzerindeki sıkı kontrolü sayesinde, MacOS ve özellikle iOS için tehdit mütevazı.

Mac, ara sıra yandan yüklenen yazılımlar tarafından saldırıya uğrasa da, bu nadirdir ve yalnızca Mac ve iOS uygulama mağazalarından uygulama indirirseniz ve bağlantıları ziyaret ederken ve dosya indirirken dikkatli olursanız, Apple cihazlarında bir virüsten koruma uygulaması olmadan sorun olmaz.

En iyi antivirüs programları sıralaması içeriğimize yorum yaparak görüşlerinizi belirtebilir, aklınızdaki konuları sorabilirsiniz.

Total
1
Shares
2 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazı
Bios nedir

BIOS Nedir ? Ne İşe Yarar ? Görevi Nedir ? [2022]

Sonraki Gönderi

2022’için +45 En İyi Ücretsiz WordPress Temaları (Blog)

İlgili Gönderi