Bitcoin Nedir, Çalışma Stili Nedir ? 2021

bitcoin nedir ?
(Yazı Tipini Büyütün⏬veya Küçültün))

Bitcoin nedir ? konumuzda, bitcoin hakkında merak edilenleri sistemi geliştiricileri hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

Bitcoin gibi diğer teknolojik içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.

Bitcoin Nedir ?

Bitcoin, merkezi otorite ya da banka olmadan çalışmak için eşler arası teknoloji kullanır.

İşlemlerin yönetilmesi ve Bitcoinlerin verilmesi ağ tarafından toplu olarak gerçekleştirilir. Açık kaynaklı ve tasarımı halka açık, hiç kimseye bağlı değildir. Örnek : (Devlet veya Merkez Bankaları vs.) Bitcoin’i kimse kontrol edemez ve herkes Bitcoin satın alabilir. Bitcoin benzersiz özelliklere sahip, diğer ödeme sistemlerinin, karşılayamadığı çoğu şeyi karşılamaktadır.

Oldukça gelişmiş ve Vadeli işlemlere açıktır.

Blockchain teknoloji ile çalışmaktadır, Blockchain teknolojisi kısaca “merkeziyetsiz” zincir yapıdaki şifrelenmiş işlem takibi yapar. Oldukça güvenli ve güçlüdür, milyonlarca algoritmalar vardır.

Tarihçe :

Bütün devrimsel teknolojilerde olduğu gibi bitcoin öncülleri ve oluşturucusunun makalesinde atıfta bulunduğu kaynaklar vardır. Wei Dai B-Cash, Nick Szabo BitGold, David Chaum Digicash’ı digital paraların en ilkel ve devletler tarafından engellenen ilk versiyonlarıdır. Satoshi Nakamoto öncüllerinin yaşadığı bu olumsuz deneyimler kaynaklı olarak kimliğini gizli tutmayı başarmıştır.

Total
0
Shares
1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Gönderi
Windows 7 Ultimate İndir !

Windows 7 Ultimate İndir (34-64 Bit) Güncel !

İlgili Gönderi